BAL HAKKINDA

Written by

gonenli_peynircmm_bal_1

Bal yıllar boyunca doğal bir tatlandırıcı olarak varlığını süsledi ve sofralarımızın vazgeçilmezlerinden oldu. Kaymak, tereyağ diyince direk akılda beliren bal güzel bir kahvaltıyı anlatırken “yağlar, ballar” diyerek iştahları kabartmaya yetti ama bal bundan da fazlası olup sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazlarından.

Kış ayı yaklaştıkça boy gösteren hastalıklara karşı sıcak bir ballı çay ile mücadele etmemizden tutun bir yemek kaşığı balın gün içinde sağladığı enerjiye kadar hayatımızın içine sokuyor ve severek tüketiyoruz.
Balın en doğalını tüketelim derseniz sizleri Gönenli Peynircmm’e bekleriz çünkü ne yazık ki piyasada çok fazla sahte bal mevcut.

Gerçek balı laboratuvar ortamında inceleme yapmadan kesin bir şekilde ayırt etmenizin maalesef imkanı yok ama bazı detaylara dikkat ederek kendi önleminizi alabilirsiniz.
Bu detaylar şöyle;

1.) Koku: Gerçek balın kokusu yoktur.Evet doğru duydunuz eğer bir koku alıyorsunuz o balın içinde kimyasal katkı maddeleri vardır.
2.) Renk: Sahte bal gerçek baldan daha açık renklidir. Bu çok net bir kıstas değil çünkü piyasada bulunan sahte bal üreticileri ürettikleri balın içine koydukları bir madde ile balın rengini aynı gerçek balın rengi gibi koyulaştırabiliyor.
3.) Bal uzar: Kaşığa bir miktar bal alıp uzayıp uzamadığına bakabilirsiniz bu yöntem balınızın gerçek mi sahte mi olduğuna bir kanı getirmenize yardımcı olabilir çünkü gerçek bal bir miktar kesilmeden uzar.
4.) Gerçek bal donar: Bal belli bir zaman sonra donmaya başlar ve buzdolabında bekletildikten yaklaşık 30 gün sonra tereyağı gibi bir kıvam alır bu balınızın
gerçek olduğunu işaret edebilir.

goneni_peynircmm_bal_2

Gönenli Peynircmm’den alacağınız tüm ürünlerimiz güvenle ve afiyetle yiyebilirsiniz.

Türkiye’nin her yöresinden birbirinden farklı özel bal çeşitleri sunan Gönenli Peynircmm, Bakırköy, Florya, Mimaroba, Beylikdüzü, Yeşilköy Dikilitaş ve Bahçeşehir şubeleriyle İstanbul’un pek çok noktasında hizmetinizdedir.