OBRUK PEYNİRİ

Written by

gonenli_peynircmm_obruk_peyniri_1

Gönenli Peynircmm şubelerine gelmeden hemen önce Karaman’da Ayrancı ilçesine bağlı bir köyde doğal yöntemlerle üretilen Obruk Peyniri yerin 36 metre altında mağaralarda bekletilerek elde ediliyor. Kendine özgü bir tadı olan peynir dünyanın en kaliteli peynirlerinden biridir.

Obruk Peynirinin en büyük özelliği tamamen organik olması. Köyün koyun ve keçisinin sütünden yapılan peynir kuzu ve oğlak derilerine basılıyor ve yaklaşık 5 ay sonra içerideki bir bakteri sayesinde kırmızı rengine bürünüyor. Mağaranın altında bekletilen peynirler yaklaşık 5 derece sıcaklıkta bekletiliyor.

Mağarada bulunan bakteri başka bir ortamda üretilemediği için bu durum Peyniri daha özel yapıyor. Dünyaca bilinen bir peynir çeşidi olan Obruk Peyniri doğal antibiyotik olarak biliniyor. Rokfor peynirinin yerlisi olarak kabul edilmiş olan Obruk Peynir sıra dışı görüntüsü merak uyandırıp lezzetiyle vazgeçilmez olabilecek Obruk Peynirini Gönenli Peynircmm şubelerinden temin edebilirsiniz afiyet olsun.

Türkiye’nin her yöresinden birbirinden farklı özel lezzetleri sizlere sunan Gönenli Peynircmm Bakırköy, Gönenli Peynircmm Florya, Gönenli Peynircmm Mimaroba, Gönenli Peynircmm Yeşilköy, Gönenli Peynircmm Beylikdüzü, Gönenli Peynircmm Dikilitaş ve Gönenli Peynircmm Bahçeşehir şubeleriyle hizmetinizdedir.

gonenli_peynircmm_obruk_peyniri_2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir