YUMURTA

Written by

gonenli_peynircmm_koy_yumurta

Yumurta en kaliteli proteini içeren bir besin kaynağıdır.Yumurtada bulunan proteinde, vücuda dışarıdan alınması gereken elzem amino asitleri bulunmaktadır. Ayrıca yumurtada A, D, E ve B grubu vitaminleri ve daha pek çok vitamin bulunur. Yumurta sarısında bulunan A vitamini göz, kemik dişlerin sağlığı için önemlidir. Solunum ve sindirim sistemine fayda eder ve enfeksiyonlara karşı vücudun korunmasını sağlar. Yumurtada bulunan D vitamini ise kalsiyumun vücut içerisinde emilimin sağlamasına yardımcı olur. Ayrıca E vitamini kaynağı olan yumurta, böylelikle vücudumuzu zararlı maddelere karşı korur. B grubu vitaminlerini de içeren yumurta özellikle B2 vitamini açısından oldukça zengindir; deri ve göz sağlığı açısından pek çok faydası bulunmaktadır.

Gönenli Peynircmm şubelerinden güvenle temin edebileceğiniz yumurta çeşitleri Köy yumurtası, organik yumurta, çiftlik yumurtası ve bıldırcın yumurtasıdır. Kahvaltıların vazgeçilmezi olan yumurta ve pek çok lezzetli yemeğin en önemli malzemesi olan yumurtası alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Öncelikle kaliteli olma özelliğini kaybetmemesi için mutlaka yumurtanın tarihine dikkat edilmelidir. Gönenli Peynircmm tüm ürünlerinin raf ömrü konusunda özen göstermektedir. Yumurta muhafız edilirken serin ortamda bulundurulur. Yumurta alırken çatlak veya kırık olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun nedeni havayla temas eden yumurtanın kolaylıkla bozulabilir olmasıdır.

gonenli_peynircmm_yumurta

Türkiye’nin her yöresinden birbirinden farklı ve özel lezzetleri sizlere sunan Gönenli Peynircmm Bakırköy, Gönenli Peynircmm Florya, Gönenli Peynircmm Mimaroba, Gönenli Peynircmm Yeşilköy, Gönenli Peynircmm Beylikdüzü, Gönenli Peynircmm Dikilitaş ve Gönenli Peynircmm Bahçeşehir şubeleriyle hizmetinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir